Scena Travno International Puppet Theatre Festival Posudionica i radionica narodnih nošnji

TRAVANJ 2014.

 

Mjesečni program travanj

 

četvrtak, 3. 4. 2014. u 19.00 sati

Mala dvorana

Tribina

OTOK VRGADA – TOČKA NESTAJANJA

Gost tribine: fotograf Zoran Krpetić

Ulaz slobodan

 

petak/subota, 4./5. 4. 2014. 

Seminar

PRIMJENA NARODNIH NOŠNJI NA AMATERSKOJ FOLKLORNOJ SCENI

Organizator: Posudionica i radionica narodnih nošnji (KUC Travno), telefon: 01/481 9269; e-mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

 

subota,  5. 4. 2014. u 11.00 sati

Lutkarska predstava za djecu

ZVIJEZDA

Autorska predstava Irene Bausović

Uzrast:  od 7 do 15 godina

Ulaznica: 25,00 kn

 

utorak, 8. 4. 2014. u 19.00 sati

Galerija KUC-a Travno

Otvorenje izložbe

TKANJE ŽIVOTA

Autorica: Gordana Perić

Izložba ostaje otvorena do 23. 4. 2014.

 

četvrtak, 10. 4. 2014. u 10.00 sati   

SMOLA

10. smotra lutkarskih skupina koje djeluju pri osnovnim školama

Ulaz slobodan.

 

petak, 11. 4. 2014. u 19.00 sati       

14. „Naj, naj, naj festival“ – predstava za djecu

MALI I VELIKI MJESEC

Izvodi: LGL Ljubljana i Prešernovo gledališće Kranj, Slovenija

Organizator: Gradsko kazalište „Žar ptica“, Bijenička 97, Zagreb, tel.: 01 23 47 226; fax: 01 23 47 855; e-mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

Ulaz  besplatan

 

subota, 12. 4. 2014. u 11.00 sati

Filmski program za djecu – animirani film          

KERITY, KUĆA BAJKI

Film je osvojio nagradu publike na Animafestu 2011. te posebno priznanje u Annecyju 2010.

Režija: Dominique Monféry

Animirani film / Francuska/Italija / 2009. / 76 min. / Preporučena dob: 6+

Ulaz s slobodan.

 

14. - 19. 4. 2014.

Radionice za djecu za vrijeme proljetnih školskih praznika      

RADIONICA CAPUEIRE – Voditelj Igor Šehić

KREATIVNA USKRSNA RADIONICA (izrada  uskršnjeg ukrasa) - Voditeljica Silvija Radić- Tošović

 

23. - 25. 4. 2014.       

DANI TRAVNOG

23.04. - 25.04.2014.

srijeda, 23.04.2014.

10.00 – 11.00 - Dječji vrtić Travno, područni objekt, Kopernikova 2

SPORTSKI SUSRET DJEČJEG VRTIĆA TRAVNO

10.00 – 12.00 – Kulturni centar Travno, Mala dvorana

RADIONICA GLAGOLJICE

Voditelj: Damir Kremenić

18.00 – 20.00 - livada južno od boćališta

JURJEVSKI KRIJES

četvrtak, 24.04.2014.

20.00 - Kulturni centar Travno, Scena Travno

LIPA MOJA GORO ZELENA - godišnji koncert HKD Braće Radića

Izvođači: HKD Braće Radića, IFS Silba, KUD „Stubica“

petak, 25.04.2014.

16.00 - Kulturni centar Travno, foaje Scene Travno - humanitarno-prodajna izložba

IZLOŽBA DJEČJIH RADOVA CENTARA TEHNIČKE KULTURE DUBRAVA, SESVETE I ČRNOMEREC TE
POLAZNIKA CENTRA ZA REHABILITACIJU CRVENOG KRIŽA GRADA ZAGREBA

Izvodi: Zagrebačka zajednica tehničke kulture

17.00 - Kulturni centar Travno, Scena Travno - kazališne predstave za djecu

DUH DRAŠKO – predstava

Autorice i voditeljice: Nataša Jandrlić i Dubravka Marniković

Izvodi: Dječji vrtić Travno, skupina „Čarobna frula“

PIK SPAS ZA MENE– predstava

Autorica i redateljica: Irena Kolar Vudrag

Izvodi: Dramska grupa KUC-a Travno "Palac gore"

18.00 - POLAGANJE VIJENCA NA SPOMENIK HRVATSKIM BRANITEUIMA

18,30 - Kulturni centar Travno, Velika dvorana - DANI TRAVNOG - središnja manifestacija

CANCAJ MEDE – dječje tradicijske igre iz Dalmacije

MI SMO DJECA VESELA - dječje tradicijske igre iz Slavonije

Voditeljice: Marijana Valentić i Brankica Frančić

Izvodi: Dječji vrtić Travno, skupina „Srčeko“

NEKA RUŽE CRVENE

ZAGREB GRAD U SRCU NOSIM

Voditelj: Ivan Kučurov

Izvodi: Pjevačko društvo Novi Zagreb

DECA BI SE IGRALA – dječje igre iz Posavine

Koreografija: Mirjana Valter

Glazbena obrada: Hrvoje Lekić

Izvodi. Folklorna družina „Lajbeki“ HKD Braće Radića

BILO JEDNOM...

Koreografija: Ira Bičanić

Izvodi: Škola suvremenog plesa Ane Maletić

STIJENA

ANĐELE ČUVARU MILI

Voditelji: Irena Gadže Robinić i vlč. Danijel Dukić

Izvodi: Zbor Župe Sv. Luke Evanđelista

Plesna izvedba: Triko cirkus teatar

PLESNI MIX – CHA-CHA-CHA

Voditelj: Bojan Mamula

Izvodi: Plesna grupa Mladež III. dobi Doma „Sv. Ana“

NISU SVI S OVE PLANETE

Koreografija: Katarina Đurđević

Izvodi: Škola suvremenog plesa Ane Maletić

JIVE

Voditeljica: Marija Devčić

Izvodi: Plesna grupa 5+5 Osnovne škole Gustava Krkleca

USKRSLI –duhovni rock mjuzikl

Aleluja

Redatelji: Marko Cindrić i Robert Bošković

Izvode: Maja Blagdan, Ivan Mikulić i Igor Drvenkar uz Glazbeni sastav „Novo svitanje“ i Zbor „Kolbe“

subota, 26.04.2014.

12.00 – Parkiralište sjeverno od „Zrinjevca“

PREZENTACIJA I VOŽNJA AUTO MODELA NA DALJINSKO UPRAVLJANJE BIG FOOT I BUGGY

Izvodi: Zagrebačka zajednica tehničke kulture

PREZENTACIJA REKREACIJSKOG SPORTA - cjelodnevni turnir

Voditelj: Marko Babić

Izvodi: Paintball klub „Fleka“

12.30 - PREZENTACIJA AUTOHTONE HRVATSKE AUDIO-VIZUALNE KULTURE

Nastupaju: King Shango Soundsystem, Far Out, Jah Billah

Voditelj: Zoran Blašković

Izvodi: Udruga za promicanje audio-vizualne kulture „FISTT“

Izlaganje traje tijekom cjelokupne manifestacije.

13.00 - IZLOŽBA SLIKA I RUKOTVORINA

Izlažu: Leona Silov, Danijel Deverić, Zoran Blašković

Voditelj: Ivica Babić

Izvodi: Udruga građana „Brzi botaničari“

Izlaganje traje tijekom cjelokupne manifestacije.

14.00 - PREZENTACIJA TERAPEUTSKIH VJEŠTINA - TAI CHI radionica

Voditeljica: Dijana Frančešević

Izvodi: Udruga građana „Brzi botaničari“

15.00 - INTERAKTIVNA PLESNA RADIONICA - brazilski plesni koraci, lambaerobic i maculele.

Voditelj: Ricardo Santos

17.00 - PREZENTACIJA KULTURE RITMA: SPONTANI BUBNJARSKI KRUG

Voditeljica: Nina Gostrec

Stručna podrška u organizaciji:

Kulturni centar Travno

Autor fotografija: Ivan Špoljarec

Grafičko oblikovanje: In Visio

Organizator:

Grad Zagreb, Gradska četvrt Novi Zagreb - istok Vijeće Mjesnog odbora Travno

Nakladnik:

Grad Zagreb, Gradska četvrt Novi Zagreb - istok Vijeće Mjesnog odbora Travno

Za nakladnika: Željka Novak

Potpora: Grad Zagreb

Vijeće Gradske četvrti Novi Zagreb - istok

Sponzori: Mlinar d.d.

DINOVA – DIONA d.o.o.

Centrum projekt d.o.o.

 

subota, 26. 4. 2014. u 19.00 sati

Plesni program

MEĐUNARODNI DAN PLESA 2014.

Plesni program povodom obilježavanja Međunarodnog dana plesa u organizaciji Umjetničke udruge POKRET i u programskoj suradnji s KUC-om Travno.
Orašar, Cvrčak i mravi, Tužno pače i još mnoštvo koreografija u izvedbi malih plesača dočarat će svu ljepotu plesnog izraza.

Organizator (info. i ulaznice): Udruga Pokret, Vrtnjakovečka 2, Zagreb, www.plesni-studio.eu

Ulaznica: 35,00 kn (prodaja jedan sat prije početka programa)

 

ponedjeljak, 28. 4. 2014. u 19.30 sati         

Kazališna predstava – komedija

Teatar Gavran

SLADOLED

Autor teksta: Miro Gavran

Redatelj: Boris Svrtan

Glume: Mladena Gavran i Ana Vilenica

Ulaznica: 40,00 kn (učenici, studenti umirovljenici i grupe: 30,00 kn)

 

utorak, 29. 4. 2014. u 12.00 sati

Plesna smotra i plesno natjecanje osoba starije životne dobi

SVJETSKI DAN PLESA 2014. 

Realizator (info. i ulaznice): Sportski plesni klub Harmony, Albaharijeva 2, Zagreb; Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

Programska suradnja: KUC Travno

Posjetite nas i podržite na društvenim mrežama...

Facebook facebook logo png transparent background

YouTube

 YouTube-icon-full color
  Google+  google