Scena Travno International Puppet Theatre Festival Posudionica i radionica narodnih nošnji

01.12. - 23.12.2018. 

 

KUL Advent ispred Hrvatskog narodnog kazališta i Advent na Trgu Bana Jelačića

 kulAdvent

 

I ove godine ispred Hrvatskog narodnog kazališta počevši od subote, 1. prosinca održat će se još jedno izdanje KUL Adventa  koji kao i lani u središte adventskih zbivanja stavlja umjetnički izričaj.

 

Tijekom trajanja novog izdanja ove manifestacije,smjenjivat će se zvuci klasičnih, jazz i soul glazbi, uz live nastupe domaćih glazbenika, nastupe DJ-eva i neizbježne nastupe vokalnih ansambala s prigodnim božićnim napjevima i repertoarom. S posebnim zadovoljstvom najavljujemo i koncerte dva jazz banda iz Italije - Black and white i Sugarpie And The Candymen, a u jazz adventsku glazbenu ponudu savršeno će se uklopiti i već poznati izvođači iz Hrvatske - Maja's Jazz Enthusiasam i Lea & Three Colours Of Jazz band.

 

 

Cjelokupnu ponudu KUL Adventa zaokružit će i posebna gastronomska ponuda, s naglaskom na kulinarske delicije i specifičnosti kulinarske tradicije iz raznih dijelova Hrvatske.

 

Program KUL Adventa  održavat će se svakodnevno od 17 do 20 sati sve do 23. prosinca.

 

 

PROGRAM: 

 

1.12.2018.

20:15 Flyer, bend 

 

3.12.2018.
18:00 Urban Jazz DJ 

 

4.12.2018.
18:30 Maja's Jazz Enthusiasam

 

 

5.12.2018.
18:30 Nikola Šantek Trio

 

6.12.2018.
18:30 Lea & Three Colours Of Jazz

 

7.12.2018.
18:30 Čipkice, ženski pjevački ansambl

 

8.12.2018.
18:30 "Black and white feat Mirko Fait", Italija 

 

9.12.2018.
18:30 Marko Bertić Kvartet

 

10.12.2018.
18:30 Jazz and christmas music 

 

11.12.2018.
18:00 Jazz and christmas music 

 

12.12.2018.
18:30 Čipkice, ženski pjevački ansambl 

20:30 Kršćanski zbor "Riječ života"

 

13.12.2018.
18:30 Lea & Three Colours Of Jazz

 

14.12.2018.
18:30 Zagrebački kvartet

 

15.12.2018.
18:30 Sugarpie And The Candymen, Jazz, Italija

 

16.12.2018.
18:30 Fran Krsto Šercar  kvartet 

 

17.12.2018.
18:00 Jazz and christmas music

 

18.12.2018.
18:30 Jazz and christmas music 

 

19.12.2018.
18:30 Karlovački klavirski trio

 

20.12.2018.
18:30 Hrvatski gudački kvartet 

 

21.12.2018.
18:30 Lea & Three Colours Of Jazz

 

23.12.2018.
18:30 Ansambl Minstrel

 

 

 

* Organizator zadržava pravo izmjene termina nastupa izvođača


 

U sklopu najboljeg božićnog sajma u Europi ove će se godine na Trgu bana Jelačića na glavnoj pozornici predstaviti mnogi izvođači -  renomirana kulturno umjetnička društva i brojni amaterski i dječji zborovi. 

Tako će svi posjetitelji glavnog zagrebačkog trga, između ostalog, moći uživati u izvedbama, instrumentalnih orkestara, najpoznatijih gospel pjesama,  višeglasnim obradama popularnih pjesama, kao i nagrađivanih dječjih zborova koji će izvoditi autorske skladbe. Nezaobilazni dio repertoara bit će i koncerti pučkih korizmenih i božićnih te Marijanskih napjeva. Program na centralnog zagrebačkom trgu namijenjen je svim naraštajima i osmišljen je s ciljem promicanja i njegovanja hrvatske i svjetske glazbene baštine, te klasične, sakralne ali i folklorne glazbe.

 

Manifestacija na Trgu bana Jelačića počinje paljenjem prve adventske svijeće u subotu,  1. prosinca, a trajat će sve do 23. prosinca. Sve izvedbe  i programske aktivnosti bit će besplatne za posjetitelje.

 

 PROGRAM: 

 

1.12.2018 – subota - Paljenje prve adventske svijeće     

    

·     17.00 -  SKUD Ivan Goran Kovačić

·     18.00 -  HSPD Podgorac Gračani

·     18.30 - KUD Vrhovje župe Dubranec

2.12.2018 - nedjelja

·     11.00 -  Dječji zbor Kikići i Genijalci

·     12.00 -  Djeca dječjih vrtića Grada Zagreba

·     18.00 -  HKUD Prigorec, Markuševec

·     18.30 -  KUD Oporovec

·     19.00 -  Scifidelity orchestra i  prijatelji

·     20.00 -  Zbor Ivan Kukuljević Sakcinski

3.12.2018 -  ponedjeljak

·     18.00 -  ZFA dr. Ivana Ivančana

·     19.00 – Puhački orkestar HKUD-a Željezničar

4.12.2018 - utorak

·     18.00 - MPZ Prečko 50+

·     18.30 - KUD Frankopan -  Remete

·     19.00 - KUD Žepče

·     19.30 - Hrvatski pjevački zbor Ivan plZajc

·     20.00 – Zbor Zagrebački dječaci

 

5.12.2018 - srijeda

·     18.00  - HKPD Bosiljak, Čučerje

·     19.00 - Vokalni sastav Rezonanca

·     19.30 -  Mary Crnković Pilaš

·     20.00 - AZBSI Palma

6.12.2018 - četvrtak

·     18.00 -  Klaun zvekan show – cirkuska predstava za djecu i odrasle

·     18.30 - Eko- etno društvo Prigorske sem gore list

·     19.00 - Adelfi band

·     20.00-  Kvartet Bam

7.12.2018 - petak

·     18.00 - KUD  Kustošija

·     18.30 - KUD Bukovac

·     19.00 - Dječji zbor Vrapčići

·     19.30 – Dječji zbor OŠ Medvedgrad

·     20.00 - ZVA Mjuze

8.12.2018 – subota

·     11.00 - Zbor Pahuljice

·     12.00 -  FA Sesvetska sela

·     12.30 - KPD Sveta Klara

·     18.00- Imagine festival

9.12.2018 - nedjelja

·     11.00 - Djeca dječjih vrtića Grada Zagreba

·     12.00 - Dječji zbor Zagrepčanke i dečki 

·     12.30 -  KUD  Vedar osmijeh

·     18.00 - Imagine festival

10.12.2018 - ponedjeljak

·     18.00 - KUD Mladost

·     18.30 -  Prvi komin Snježanin

·     19.00- Dječji zbor Latice

               Radionice ritmike i plesa

. 19.30- Zbor Xop i Zbor Domaćigosti 

 

11.12.2018 - utorak

·     18.00 - KUD Žumberčani

·     18.30 - X-tet

·     19.00 - Crkveni zbor Anastasis

·     19.30 - MVS Sinovi atara

·     20.00 - Bend Bez kompromisa

12.12.2018 - srijeda

·     18.00 - KUD Dubrava

·     18.30 - PZK Derventsko kolo

·     19.00 - Ženski pjevački zbor Danica

·     19.30 – ŽVA Zwizde

·     20.00 – KUD Nikola Tesla 

   20.30 - Zbor Desiderium Čežnja 

13.12.2018 - četvrtak

·     18.00 -  Efrajim band

·     19.00 -  Dječji zbor OŠ Marina Držića

·     19.30 - Mješoviti zbor sv. Barbare Panis Angelicus

·     20.00 – Klapa Cakulone

14.12.2018 - petak

·     18.00 - KUD Kašina

·     18.30 - KUD Prigorski zdenec

·     19.00 – Klapa Ragusa

15.12.2018 - subota

·     12.00 - Klinici s Ribnjaka

·     12.30-  Zbor Zagrebački anđeli

·     13.00- KUD Sv.Ana, Odranski Obrež

·     13.20- LIS Plješivica

·     13.40- HKPD Matija Gubec, Tavankut

·     18.00- KUD Klas, Podsused

·     18.15- KUD Graničari, Gunja

·     18.30- KUD Šumari, Vinkovci

·     18.45- HKD Veseli Gradišćanci, Unda

·     19.00- Plesni studio Fusion

·     19.30- Plesni studio Escape

·     20.00 - Toni Pavić

16.12.2018 - nedjelja

·     11.00 – Dječji zbor Kikići i Genijalci

·     12.00 - FA Zagreb Markovac

·     12.30 - KUD Brezovica

·     18.00 - KUD Mate Balota, Rakalj

·     18.20 - KUD Slavko Janković, Andrijaševci

·     18.40- HSPD Sljeme, Šestine

·     19.00 - Puhački orkestar ZET-a

·     20.00 – Zbor Hrvatica, Društvo hrvatska žena, Zagreb

·     20.30 - Bend Salvation

17.12.2018 - ponedjeljak

·     18.00 - KUD Resnik

·     18.30 - KUD Vrapčanci

·     18.45 - HSPD Dr. Antun Radić, Okić

·     19.00 - Puhački orkestar ZET-a

·     20.00 - AZ FFZG Concordia discors 

   20.30 - Kršćanski zbor "Riječ života" 

18.12.2018 - utorak

·     18.00 – Humanitarni koncert Zaklade Ana Rukavina

19.12.2018 - srijeda

·     18.00 - KUD Sesvete

·     18.30 - ZUK Korana

·     19.00 - Klinci s Ribnjaka

·     19.30 - Dječji zbor Bajka

·     20.00 -Ezerki i Sedum Osmini

·     20.30 - Plesni studio My Way

20.12.2018 - četvrtak

·     18.00 - KUD Croatia

·     18.30 - KUD Ruža Prigorja

·     19.00 - Dječji zbor Zagrepčanke i dečki 

·     20.00 – Ansambl Goranke

21.12.2018 - petak

·     18.00 - KUD Horvati

·     18.30 - HKUD Željezničar

·     19.00 - Vokalni ansambl Angelus

·     19.30 - Vokalni sastav Asante

·     20.00 -   Festival zborskih evergreena

Renesanski ansambl glazbenog kluba Lisinski,  Gosponetić singers, MPZŽOP Lira

22.12.2018 - subota

·     11.00 – Djeca dječjih vrtića Grada Zagreba

·     12.00 - KUD Sijač, Lučko

·     12.30 - PD Novi Zagreb

·     18.00 - KUD Valentinovo

·     18.30 -KUD Zora i KU Milutin Farkaš

·     19.00 - Green fish

·     20.00 - Mješoviti pjevački zbor Bašćina

·      20.30 - Mješoviti pjevački zbor KUD -a INA

23.12.2018 - nedjelja

·     11.00 – Djeca dječijih vrtića Grada Zagreba

·     12.00 - KUD Dragutin Domjanić, Vugrovec

·     12.30 - KUD Prepuštovec

·     18.00 - VS Zrele Trešnje

·     18.30 - FIS Remete

·     19.00 – Zbor Pahuljice 

·  20.00 - Zdravko Škender - koncert  

  

 

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

četvrtak, 25.10.2018. u 19.30 sati

Pročitano 466 puta

Kupite ulaznice putem interneta iz udobnosti vašega doma...

ulaznicehr 1

RADIONICE ZA VRIJEME ZIMSKIH PRAZNIKA 

MOGU JA 

7. - 11.1.2019.

od 10.00 do 14.00 sati

Besplatne radionice za djecu školskog uzrasta 

Prijave i informacije do 4.1.2019. radnim danom od 9.00 do 15.00 sati na telefon 01/ 66 01 626 

 

4. DANI SMIJEHA
20.02.2019. u 10.30 sati SAMO PREKO NJEGA MRTVOG
Igraju: Rene Bitorajac i Jan Kerekeš
(Ludilište Luda kuća)
21.02.2019. u 19.30 sati BOGI IVAČ ZNOVA  
Izvodi: HNK Varaždin
22.02.2019. u 19.30 sati DIMNJAČAR
Igra: Ljubomir Kerekeš 

Ulaznica: 50,00 kn (učenici, studenti, umirovljenici i grupe 40,00 kn)

Prodaja i rezervacija ulaznica od 14. siječnja 2019., blagajna je otvorena radnim danom od
11.00 do 19.00 sati.

 

 

Posjetite nas i podržite na društvenim mrežama...

Facebook facebook logo png transparent background

YouTube

 YouTube-icon-full color
  Google+  google

KUC TRAVNO preporuka

jooble logo    PIF-logo-web2
logoPIRN
djecji događajiabesplatna događanja
kajima logoskole.hr
kamo sutraradio101 2
Global-portal-po-mjeriGrad Zagreb-logo-C938C47B15-seeklogo.com