Scena Travno International Puppet Theatre Festival Posudionica i radionica narodnih nošnji

'02.12. - 23.12.2017.

 

Uz početak Adventa u Zagrebu otvoreno i premijerno izdanje

KUL ADVENTA ispred Hrvatskog narodnog kazališta

 

 kulAdvent

 

Svečanim paljenjem prve adventske svijeće na vijencu oko Manduševca na Trgu bana Jelačića, započeo je iščekivani „Advent u Zagrebu", u sklopu kojega se do 7. siječnja 2018. samo središte grada Zagreba pretvara u pravu božićnu bajku. Uz već popularne adventske sadržaje i lokacije, Zagreb je bogatiji za još jednu istinsku adventsku atrakciju - KUL ADVENT, koji će se do 23. prosinca, održavati ispred Hrvatskog narodnog kazališta, a sve pod motom „I kultura je Kul"!

KUL ADVENT u središte adventskih zbivanja stavlja umjetnički izričaj, onaj glazbeni, ali i likovni, a s lokacije ispred i oko Hrvatskog narodnog kazališta, tijekom trajanja premijernog izdanja ove nove manifestacije, smjenjivat će se zvuci klasičnih, jazz i soul skladbi, uz live nastupe domaćih glazbenika, nastupe DJ-eva i neizbježne nastupe zborova, dječjih zborova i vokalnih ansambala s prigodnim božićnim napjevima i repertoarom.


Inače, ideja da se samo Hrvatsko narodno kazalište zajedno s prostorom oko kazališta ove godine stavi u svrhu promicanja visoke kulture, kulturnih djelatnosti i umjetnika, a sve u skladu s duhom Božića i adventskog razdoblja, inicijativa je koju je pokrenuo Grad Zagreb, zajedno s Kulturnim centrom Travno, te u suradnji sa svim zagrebačkim centrima kulture. Uz naglasak na glazbenu, scensku, likovnu i primijenjene umjetnosti te promociju, ovom se manifestacijom želi naglasiti i značaj umjetnika kao aktivnih dionika hrvatskog društva.

 

Tako će, uz bogat program, u prigodnim adventskim kućicama oko ali i unutar HNK i mladi umjetnici imati priliku predstavljati svoja umjetnička djela, a posjetitelji će po povoljnim cijenama moći kupiti umjetnička djela kao prigodan dar povodom Božića i Nove godine.

 

Cjelokupnu ponudu KUL ADVENTA zaokružuje će i posebna gastronomska ponuda, s naglaskom na kulinarske delicije i specifičnosti kulinarske tradicije iz raznih dijelova Hrvatske. Bogat kulturno-umjetnički program KUL ADVENTA nastavlja se svakodnevno od 17 do 22 sata sva do 23. prosinca.

 

PROGRAM HNK:

Program svakoga dana počinje u 18:00 sati


2.12., subota
Božić 21. stoljeća, student MATEJ PREDOJEVIĆ- PETRIĆ: LIVE BELCANTO CHRISTMAS
Istravaganti, Umag - u sklopu Festivala adventskih i božićnih napjeva u Zagrebu – zborovi i vokalni ansambli
JAZZ - Gelato Sisters

 

3.12., nedjelja

Božić 21. stoljeća studenti LOVRO MATOŠEVIĆ & TOMISLAV PARMAĆ
zborovi i vokalni ansambli - u sklopu Festivala adventskih i božićnih napjeva u Zagrebu
"Jeka Primorje", Rijeka
Vokalna grupa „Karlovčanke"
Zbor „Domaćigosti"
Zbor „Ivan Kukuljević Sakcinski"

KLASIKA - Tango Appasionato i Tvrtko Stipić, tenor

 

4.12., ponedjeljak
JAZZ - Tomi Novak & Anastasija Kaptelova
Božić 21. stoljeća 8STRINGS (PALANOVIĆ-STAŠIĆ): HOLIDAY OF VIOLINS

 

5.12., utorak
Božić 21. stoljeća MANNA WANDERS (ROMANA PAVLIŠA): CHRISTMAS MAGIC FLUTE
Glazbena škola Bonar
JAZZ i KLASIKA – DJ Goran Šragalj

 

6.12., srijeda
Božić 21. stoljeća NIVES ŽUPANIĆ-TICA: FLUTE WINTER WONDERLAND
JAZZ i KLASIKA - DJ Goran Šragalj

 

7.12., četvrtak
JAZZ - 3 colours of Jazz (kvartet)
Božić 21. stoljeća MATEJ PREDOJEVIĆ- PETRIĆ: LIVE BELCANTO CHRISTMAS

 

8.12., petak
Božić 21. stoljeća ROKO VUŠKOVIĆ: CHRISTMAS GOES JAZZY
KLASIKA - Trio Mistique

 

9.12., subota
ZBOROVI - u sklopu Festivala adventskih i božićnih napjeva u Zagrebu – zborovi i vokalni ansambli
Mješoviti pjevački zbor „I. Kukuljević Sakcinski", KUD Širine, Novo virje, Mješoviti pjevački zbor „Ronjgi", Komorni pevski zbor „Vita", Lendava, Slovenija, Udruga ruskog govornog područja u Međimurju „Kalinka", Vokalni sastav Groovy Acappella, Gospel zbor Sunce, Zagreb, Pjevački zbor „Đuro Prejac", Desinić, HOKUD Sloboda, Mješoviti pjevački zbor KUD-a Pojatno

 

10.12., nedjelja
JAZZ - Ivana Galić Trio
Božić 21. stoljeća NIVES ŽUPANIĆ-TICA: FLUTE WINTER WONDERLAND

 

11.12., ponedjeljak
JAZZ - Tomi Novak & Anastasija Kaptelova
Božić 21. stoljeća 8STRINGS (PALANOVIĆ-STAŠIĆ): HOLIDAY OF VIOLINS

 

12.12., utorak
Božić 21. stoljeća ROKO VUŠKOVIĆ: CHRISTMAS GOES JAZZY
JAZZ i KLASIKA – DJ Goran Šragalj

 

13.12., srijeda
Božić 21. stoljeća MANNA WANDERS (ROMANA PAVLIŠA): CHRISTMAS MAGIC FLUTE
JAZZ i KLASIKA - DJ Goran Šragalj

 

14.12., četvrtak
Studenti Lidije Horvat Dunjko
JAZZ - 3 colours of Jazz (kvartet)
Božić 21. stoljeća MATEJ PREDOJEVIĆ- PETRIĆ: LIVE BELCANTO CHRISTMAS

 

15.12., petak
Božić 21. stoljeća NIVES ŽUPANIĆ-TICA: FLUTE WINTER WONDERLAND
Dobre Vibre

 

16.12., subota
Humanitarni koncert u sklopu akcije DJECA za DJECU
zbor OŠ Malešnica, zbor Ljubljanica, zbor dječjeg vrtića, dječji zbor Kikići i genijalci, dječji zbor Zorica, Karlovac, dječji zbor vrtića Granešina
KLASIKA - PLES ispred HNK (Gudački kvartet + plesači animatori 2 para)

 

17.12., nedjelja
Glazbena škola Sesvete
Božić 21. stoljeća ROKO VUŠKOVIĆ: CHRISTMAS GOES JAZZY

 

18.12., ponedjeljak
JAZZ - Gelato Sisters
Božić 21. stoljeća MATEJ PREDOJEVIĆ- PETRIĆ: LIVE BELCANTO CHRISTMAS

 

19.12., utorak
Božić 21. stoljeća MANNA WANDERS (ROMANA PAVLIŠA): CHRISTMAS MAGIC FLUTE
JAZZ i KLASIKA – DJ Goran Šragalj

 

20.12., srijeda
Božić 21. stoljeća 8STRINGS (PALANOVIĆ-STAŠIĆ): HOLIDAY OF VIOLINS
JAZZ i KLASIKA – DJ Goran Šragalj

 

21.12., četvrtak
JAZZ - 3 colours of Jazz (kvartet)
Božić 21. stoljeća LOVRO MATOŠEVIĆ&TOMISLAV PARMAĆ

 

22.12., petak
JAZZ - Tomi Novak & Anastasija Kaptelova
Božić 21. stoljeća NIVES ŽUPANIĆ-TICA: FLUTE WINTER WONDERLAND

 

23.12., subota
JAZZ - Oridano Gipsy
KLASIKA - PLES ispred HNK (Gudački kvartet i plesači animatori)

 

 

ADVENT NA TRGU BANA JELAČIĆA


Bogat program u sklopu adventa održat će se i ove će se godine na Trgu bana Josipa Jelačića. Na glavnoj pozornici, predstaviti će se mnogi izvođači popularne i zabavne glazbe, renomirana kulturno umjetnička društva i mnogi amaterski zborovi.


Sve izvedbe i programske aktivnosti bit će besplatne za posjetitelje.

 

PROGRAM - Trg Bana Josipa Jelačića

 

3.12.2017 - nedjelja
· 10.30 – Finalisti Međunarodnog dječjeg festivala "Čarobna frula"
· 18.30 – Festival Demo bendova "Imagine Croatia"

 

4.12.2017 - ponedjeljak
· 18.30 – Koncert pobjednika "Imagine Croatia"

 

5.12.2017 - utorak
· 18.00 – KUD "Žumberčani"
· 18.30 – MPZ "Prečko 50+"
· 18.45 – VS "Zrele Višnje"
· 19.00 – Zbor "Mjuze"
· 19.30 – KUD "Nikola Tesla"
· 20.00 – Puhački orkestar "ZET"

 

6.12.2017 - srijeda
· 17.30 –KUD "Oporovec"
· 18.00 – KUD "Prigorski zdenec"
· 18.30 – Dječji zbor "Pahuljice"
· 19.00 – Dječji zbor "Zagrepčanke I dečki"
· 19.30 – Dječji zbor "Bajka"
· 20.00 – Bez kompromisa

 

7.12.2017 - četvrtak
· 18.00 – KUD "Kustošija"
· 18.30 – KUD "Bukovac"
· 19.00 – Ženski vokalni sastav "Rezonanca"
· 19.30 – Dječji zbor "Kikići I Genijalci"
· 20.00 – ZFA "Dr. Ivan Ivančan

 

8.12.2017 - petak
· 17.30 – Zbor mladih "Aeternitas"
· 18.00 – HKUD HZ "Matija Gubec"
· 18.30 – HKUD "Prigorec Markuševec"
· 19.00 – Klapa "Prvi komin Snježanin"
· 20.00 – Gospodari tambura

 

9.12.2017 - subota
· 11.00 – Dječji zbor "Mali Sesvećani"
· 11.30 – Dječji zbor "Zagrebački anđeli"
· 12.00 – Dječji zbor "Minicantati" iz Labina I Vokalna skupina "XL" iz Labina
· 12.30 – KUD "Sijač Lučko"
· 13.00 – KUD "Preslica"
– HKU "Kolo", Subotica
– KUD "Bilje"

· 18.00 – KUD "Šumari", Vinkovci
· 18.30 – Tamburaški sastav "Zelenjaki" , Gerištof
· 19.00 – Plesni program "Plesnog centra Zagreb" by Nicolas Quesnoit
· 20.00 – Jazz orkestar Hrvatskih oružanih snaga

 

10.12.2017 - nedjelja
· 11.00 – Dječji zbor "Samoborček"
· 11.30 – Predstavljanje osnovnih škola Grada Zagreba

· 18.00 – KUD "Frankopan – Remete"
· 18.30 – KUD "Valentinovo"
· 19.00 – Dječji zbor "Slavuji"
· 19.30 – Dječji zbor "Scarlettine"
· 20.00 – VIS "Riječ Života"

 

11.12.2017 - ponedjeljak
· 18.30 – Proglašenje sportaša Zagreba za 2017.

 

12.12.2017 - utorak
· 18.30 – KUD "Mladost"
· 19.00 – KPD "Sveta Klara"
· 19.30 – Mješoviti zbor "Ivan Kukuljević Sakcinski"
· 20.00 – HGGD "Sloga"
· 20.30 – Atomic dance factory

 

13.12.2017 - srijeda
· 18.00 – HKPD "Bosiljak", Čučerje
· 18.30 – KUD "Kašina"
· 19.00 – Zbor "Hrvatske ružice"
· 19.30 – Zbor "Čežnja"
· 20.00 – Zagrebačke mažoretkinje I gosti

 

14.12.2017 - četvrtak
· 18.00 – FA "Vrapčanci"
· 18.30 – KUD "Stenjevec"
· 19.00 – Skelly Dancers – tradicionalni Irski plesovi
· 19.30 – Mješoviti zbor Sv.Barbare "Panis Angelicus"
· 20.00 – Atomic dance factory

 

15.12.2017 - petak
· 18.00 – FA "Sesvetska sela"
· 18.30 – FIS "Remete"
· 19.00 – Dječji zbor "Bachovine"
· 19.30 – Celtic fantasy – tradicionalni I moderni Irski step
· 19.45 – VA "Goranke"
· 20.00 – Grupa "Gabula"

 

16.12.2017 - subota
· 11.00 – Dječji zbor "Klinci s Ribnjaka"
· 11.30 – Dječji zbor "Čarobna frula I Vrapčići"
· 12.00 – KUD "Sesvete"
· 12.30 – KUD "Sveta Ana", Odranski Obrež

· 18.00 – KUD "Klas", Podsused
· 18.15 – KUD "Nevijana", Neviđani
· 18.30 – KUD "Croatia"
· 19.00 – Dječji zbor "Vivaldine"
· 19.30 – Zbor "Cantus ante omnia"
· 20.00 – Zbor mladih "Credo"

 

17.12.2017 - nedjelja
· 11.00 – Predstavljanje dječjih vrtića Grada Zagreba

· 18.00 – HKUD "Željezničar"
· 18.30 – HSPD "Sljeme" , Šestine
· 19.00 – Zbor "SKAC"
· 19.30 – KUD "Petar Preradović I " ŽVS "Đurđevčice"
· 20.00 – FA "Zagreb – Markovac"

 

18.12.2017 - ponedjeljak
· 18.00 – ZUK "Korana"
· 18.30 – FS "Kolo"
· 19.00 – HKOUD "Sloboda"
· 19.30 – Zbor "Hrvatica"
· 20.00 – Kvintet "Jazz me do"
· 20.30 – Atomic dance factory

 

19.12.2017 - utorak
· 20.00 – Humanitarni koncert "Želim život" , Ana Rukavina

 

20.12.2017 - srijeda
· 18.00 – KUD "Ruža Prigorja"
· 18.30 – KUD "Resnik"
· 19.00 – MPZ "Baščina Društva prijatelja glagoljice"
· 19.30 – Gospel zbor "Sunce"
· 20.00 – ŽPZ"Danica"
· 20.30 – Atomic dance factory

 

21.12.2017 - četvrtak
· 18.00 – Večer srednjih škola Grada Zagreba

 

22.12.2017 - petak
· 18.00 – PZK "Derventsko kolo"
· 18.30 – KUD "Vedar osmijeh"
· 19.00 – Zbor mladih "Anima una"
· 19.30 – KUD "Ina"
· 20.00 – Atomic dance factory
· 20.30 – Predbožična viteška bajka – Red Čuvara Grada Zagreba

 

23.12.2017 - subota
· 11.00 – Dječji zbor "Zagrepčanke I dečki"
· 11.30 – Dječji zbor "Medenjaci"
· 12.00 – PD "Novi Zagreb"
· 12.15 – LIS "Plješevica"
· 12.40 – KUD "Dubrava"
· 13.00 – KUD "Prepuštovec"

· 18.00 – Dječji zbor "Pahuljice"
· 18.30 – Adventski zborski Podij CEKATE-a
· 19.00 – VA "Vatroslav Lisinski"
· 19.30 – Zbor mladih "Lilium"
· 20.00 – Koncert "Rock akademije"

 

 

Pročitano 51 puta

Želite li primati mjesečni program putem pošte ili vašeg email-a?

Kupite ulaznice putem interneta iz udobnosti vašega doma...

ulaznicehr 1

Posjetite nas i podržite na društvenim mrežama...

Facebook facebook logo png transparent background

YouTube

 YouTube-icon-full color
  Google+  google

KUC TRAVNO preporuka

idemvan-banercic-mcuk klininfo-banercic-mcuk